A generációk közti különbségek bemutatásával kezdtem előadásomat. Napjainkban sokkal nagyobb a szakadék a szülők és gyerekek között, mint a történelem során eddig bármikor, célom pedig, hogy áthidaljuk ezt a szakadékot. A szakadék okaként az egyre gyorsuló technikai fejlődést emeltem ki, valamint azt a jelenséget, hogy míg ezt a fiatalok látszólag könnyen fogadják, az idősebb generáció mindig lépéshátránnyal indul.
Ennek következtében nem kommunikálnak róla, a fiatalabb generáció pedig magára marad az új technológiával. Az sem segít, hogy a szülők a régebbi technikai eszközeiket akár egész kis gyermekeikre hagyományozzák, amikor újakat vesznek, de a legkevésbé sincsenek tisztában azzal, hogy ezek az eszközök milyen hatással vannak gyermekeikre.
A szülők hozzáállásával kapcsolatos tapasztalataim szerint
Van aki túlzott kontrollal, mások túlzott engedékenységgel próbálják megoldani a kérdést. Sokan struccként próbálják fejüket a homokba dugni, vagy éppen fölösleges dolgok miatt aggódnak, miközben sok valós veszélyt és lehetőséget nem látnak.
A digitális világról legfőbb vonzóereje a nem valóságos világnak, hogy nem korlátoz be minket, bármivé válhatunk benne, a szürke hétköznapi önmagunk helyett énünk egy ideális verzióját élhetjük meg. Lehetünk szuperhősök különleges képességekkel, repülhetünk, varázsolhatunk stb. A digitális világban az információ- és impulzusfolyamnak sosincs vége, ha nem tudunk megálljt parancsolni, ez problémákhoz, többet között függőséghez vezethet.
A teljes összefoglalót az előadásról itt olvashatod.
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.