Internet és videojátékok, veszélyek és lehetőségek:
Évek óta járom az iskolákat és eddig mindenhol azt jelezték felém szülők és tanárok egyaránt hogy már elvesztették az irányítást, és nem igazán tudják hogy hogyan álljanak az internet és videojátékok kérdéseihez. A technikai fejlődéssel arányosan táguló generációs szakadék, hatására pedig a fiatalok csak még jobban magukra maradnak azokkal a vívmányokkal, amiknek a pszichés szempontból megfelelő helyen kezelése nem ritkán a felnőttek számára is kihívást jelent. A gyerekek egyre fiatalabb korban jutnak hozzá egyre fejlettebb eszközökhöz, a prevenciót így nem lehet elég korán kezdeni.
Amit ajánlok:
Szülőknek, tanároknak, diákoknak egyaránt ajánlom ingyenes ismeretterjesztő videóimat:
Digitális Nevelés: Útikalauz az internet, videójátékok és okoskütyük útvesztőjéhez című könyvemet.
Szülőnek lenni sosem volt egyszerű, ma meg pláne nem az. Aki szeretne egy kis támogatást, megerősítést, tippet, tanácsot segítséget a digitális világ útvesztőiben, csatlakozzon az ingyenes facebook csoportunkba. A Digitális Nevelés Klubba.
Hiszem, hogy a ma élő emberek, és főleg fiatalok életében meghatározó fontosságú lesz a technológia, és, főleg az, hogy hogyan viszonyulunk ehhez, mennyire tanuljuk meg ennek tudatos használatát. Ezt kutattam, ezzel foglalkozom közel 10 éve, ezt tanítom ma mindenfelé óvodától egyetemig. Ebből merítek előadásom során, amiben röviden áttekintjük, a digitális világ sajátosságait, problémákat, lehetőségeket, összefüggéseket, rövid és hosszútávú hatásokat, olyan jelenségeket mint az, internet és videojáték függőség, trollkodás, sexting és ami ezek mögött rejlik. Majd a hallgatóság kérdései mentén interaktív stílusban beszéljük át az elhangzottakat, hogy mire érdemes, tanárként, szülőként odafigyelni, hogy elkerülhessük a káros és kiaknázhassuk a pozitív hatásokat.
Hallgatói visszajelzések a lap alján találhatóak.
Egy alkalom általában 1-1.5 óra költsége a várható létszám és helyszín (utazási idő+költség) függvénye.
Egyeztetés és ajánlatért keressenek fel.
Míg az előadás mint metódus jól működik felnőttek esetében, a frontális oktatással kombinált elrettentés alapú prevenciós megközelítés (mint a „Ne drogozz, mert az rossz.”) kutatási adatok szerint enyhe kerekítéssel 0%-os hatékonyságot produkál a gyerekeknél. Ezzel szemben a játékos együtt gondolkodással, és tematikus beszélgetésekkel hathatós eredményeket lehet elérni. Itt a speciális, interaktív, alkalmasint dramatikus játékos feladatok és gyakorlatok közben saját maguk tapasztalhatják és fogalmazhatják meg azokat a dolgokat amiket tudatosítani szeretnénk bennük. Ezen foglalkozásokon a tudatosság, önkontroll, identitás, önismeret, és kommunikáció témákat emelném ki a fiataloknak.
Egy foglalkozás jellemzően 5-6 tanórát tesz ki, (az szükség esetén 2 napra bontható) költsége 1500ft/diák/tanóra.
Online kurzus az internet, videojátékok, és okos kütyük jótékony és káros hatásairól. Szülőknek tanároknak és a téma iránt érdeklődőknek egyaránt ajánlott.